top of page

VIDEO: migrantide keskus Tšehhis



Videoreportaaž illegaalsete immigrantide kinnipidamisasutusest Tšehhis. Noor immigrant teatab pettunult väga vigases inglise keeles: "No good life in it, no car, no good" (See pole hea elu, pole autot, pole hea). Sotsiaaltöötaja seletab, et kaks korda nädalas tuuakse heategevuse korras sinna riideid. Enamus "pagulasi" viskab need juba paari tunni pärast prügikasti. Üks migrant demonsteerib täiesti uusi tenniseid ning kommenteerib: "China!" (Hiina, ehk siis Hiinas valmistatud).

Need inimesed ei saa aru, miks neid on kinni peetud, kuigi neile on tõlgi abil seletatud, et nad on saabunud Tšehhisse kas võltsitud dokumetidega või ilma dokumentideta. Üks Afgaani mees, kes saabus perega, ütleb, et kui ta oleks teadnud, milline elu ootab teda Tšehhis, siis ta poleks kunagi tulnud (see on siis sõjapõgenik?).

Lisaks avastasid kinnipidamiskeskuse töötajad, et pagulased valmistavad raudvoodi osadest endale relvi. Lõpetuseks räägib sotsiaaltöötaja, et pagulased kurdavad, et neil on nälg ja neid ei söödeta. Aga tegelikkuses ei tõuse nad hommikul üles ega ilmu hommikusöögile. Või siis tulevad sööma vaid täiskasvanud, ilma lasteta. Need lapsevanemad ei võta lapsi sööma kaasa ega vii neile ka sööki tuppa. Nii on keskuse töötajad ise sunnitud lastele süüa viima ja ka muus mõttes nende eest hoolitsema.

Tõlge pärineb ühelt tšehhi keelt oskavalt inimeselt.


Comentarios


Parimad palad
Viimased postitused

€ 10

Raamat, mis räägib kaasahaaravalt poliitikast ning selle tagamaadest. Raamatu aluseks on tuntud Vene psühholoogi, St. Petersburgi ülikooli professori, Anatoly Zimichevi poliit-psühholoogiline teooria. Kui Zimichev jääb aga reaalse elu näidetega vägagi tagasihoidlikuks, siis mina seon hulgaliselt reaalpoliitilisi sündmusi ning juhtivpoliitikute käitumismaneere psühholoogilise teooriaga. Tulemuseks on poliitika käsitlus, mis annab vastused nii mõnelegi painavale küsimusele.

€ 10

Kaasahaarav tõsieluromaan, mis räägib erafirmas töötava laevakaitsja (rahvakeeli piraadiküti) igapäeva elust. Valgustades selle elukutse nii rõõmu kui varjupooli. Kirjeldan oma kahte rotatsiooni, millest esimene kestis viis kuud ning teine kolm kuud. Selle aja jooksul jõudsin ohuala erinevate laevade peal läbida 12 korral. Peale laeva elu kirjeldan ka läbielamisi erinevates riikides, mida selle töö käigus tuleb külastada, nagu Sri Lanka, Omaan, Egiptus ja paljud muud huvitavad kohad. Raamatu keskel on värvipiltide seeria.

Please reload

bottom of page